Çiçek notları

Farklı amaçlar için farklı nedenler için yazılmış çiçek notları vardır. Çiçek notları bazı zamanlarda çiçekten çok daha fazla şey ifade ederler. Çiçek ve notu çoğu zaman bir bütün olmalıdır. Çiçek ve not birbirine uygun yazılmalıdır. Mesala kırmızı güllerden oluşan bir vazo aranjmanını cenazeye yada yeni doğmuş bir beğe göndermek anlamsız ve yersiz olur. Kırmızı güller ile hazırlanmış bir çiçeği, sevgilinize  gönderebilirsiniz. Sevgiliye çiçek için söyelenebilecek çok şey vardır tabiki ama en anlamlısı seni seviyorumdur.

Cenazeye gidecek bir çiçek için seni seviyorum yada iyki doğdun denmeyeceği gibi, cenaze için gönderilecek çiçek de farlı bir çiçek olup, notu da farklı bir not olmalıdır. Cenazeye giden çiçek için en klasik ama alışılmış söz başınız sağolsun dur.

Açılışlar için gidecek çiçek ya bir saksı çiçeği yada bir açılış sepeti olabilir. Bu çiçeğe uygun söz de yeni işinizde başarılar yada yeni işinizin size başarı, ugur ve bol para getirmesi temennisi ile başlayabilir.

Çiçek siparişi için bir çok söz ve not yazılabilir aslında, asıl olan insanın içinden ne geldiğidir! Klasik sözler ve cümleler çoğu zaman işe yarayabilsede yinede klasiktir. Sevdiğiniz insanlara sevdiğiniz sözleri söyleyemesenizde bir çiçek çoğu zaman çok şeyi ifade eder. Çiçeğe not yazmasanız bile çiçek bazen notunu görselliğinde gizler. Gönderim amacına uygun giden çiçekler notunu görselliği ile ifade ederler.

Çiçek ne kadar güzel olursa olsun asıl olan çiçeğin içerisindeki not dur. Çiçek notları küskünleri barıştırır, çiftleri evlendirir, düğün-nikah, açılış gibi özel günleri dahada anlamlı hale getirir. Çiçek notları çiçeğin kalbidir.